Wyjazd do teatru

W marcu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie mieli możliwość obejrzeć spektakle przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie, które wystawiane były w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Celem wyjazdu było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie określonego systemu wartości oraz poznanie teatralnych adaptacji lektur szkolnych.
1 marca do Sanoka udały się dzieci z klas 1 – 3 oraz oddziału zerowego. Obejrzały przedstawienie „Detektyw i przyjaciele”. Najmłodsi widzowie mogli obserwować jak specjalista od spraw nietypowych prowadzi śledztwo i rozwiązuje kolejne zagadki. Kształtowali umiejętność analizowania zjawisk oraz zdolność logicznego myślenia. Następnie maluszki mogły spożytkować nadmiar energii w sali zabaw Urwis.
Również 1 marca uczniowie klasy 5 obejrzeli przedstawienie „Feliks i przyjaciele”. Jego bohaterami byli: Feliks, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści o nietypowych umiejętnościach. Przeżywają podróż w czasie, podczas której napotykają wiele trudności, ale dzięki odwadze, wytrwałości i sile przyjaźni wychodzą cało z wszelkich opresji.
28 lutego natomiast starsi uczniowie z klas 7- 8 oraz oddziału gimnazjalnego zapoznali się z inscenizacją lektury „Oskar i pani Róża”. Była to momentami zabawna, ale przede wszystkim niezwykle wzruszająca historia młodego chłopca chorego na białaczkę. Zmusiła naszą młodzież do hierarchizacji wartości oraz refleksji nad kruchością ludzkiego życia i zachowaniem w obliczu śmierci.
Wzbogacone piosenkami i efektami specjalnymi widowiska wywołały ogromne wrażenie na naszych uczniach. Uwrażliwiły ich na cierpienie innych, nauczyły, że życie jest najcenniejszą wartością, powinniśmy czerpać z niego radość i nie zmarnować żadnej drogocennej chwili.