Wycieczka w Bieszczady

12 czerwca uczniowie z klas I – III oraz oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie udały się, wraz ze swoimi wychowawcami, na wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszą atrakcją był rejs po Jeziorze Solińskim statkiem, z tarasu którego dzieci podziwiały przepiękne widoki. Przespacerowały się również po moście i mogły kupić pamiątki w licznych kramach i sklepikach.
Kolejnym punktem programu wycieczki był pobyt w ośrodku Caritas w Myczkowcach. Dzieci zwiedziły Park Miniatur Sakralnych, gdzie znajduje się 140 makiet najstarszych cerkwi i kościołów z terenu południowo – wschodniej Polski, Ukrainy i Słowacji. Śliczne, wykonane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły makiety otoczone są miniaturową roślinnością, co sprawia, że całość wygląda niezwykle realistycznie. Uczniowie mogli również odpocząć, spędzić czas na placu zabaw i wzmocnić siły zajadając pyszne kiełbaski z grilla. Następnie udali się do Mini Zoo, gdzie widzieli m.in.: dzika, jelenie, lamy, papugi, bażanty, osiołka i kozy.
Dzieci wróciły zmęczone (przede wszystkim upałem), ale zachwycone i syte wrażeń.