Wycieczka do Warszawy

30 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy pod opieką: p. Piotra Boczara, p. Małgorzaty Gomułki- Wojtoń, p. Barbary Przybylskiej- Krukar oraz p. Agaty Maśnik.

30.05. ok. godziny 00.30 młodzież wyjechała spod szkoły. Już w autobusie wszyscy byli podekscytowani. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym zasiada 460 posłów wybranych w wyborach powszechnych. Pani przewodnik zapoznała uczniów z uprawnieniami polskiego Sejmu. Następnie dzieci pojechały do Muzeum Powstania Warszawskiego. Później o godzinie 12.00 uczestnicy wycieczki udali się do parku trampolin „Hangar 646”, w którym pod opieką trenerów  mogli miło spędzić czas. Ostatnim punktem pierwszego dnia było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Młodzież z zaciekawieniem słuchała informacji na temat ludności żydowskiej. O godzinie 18.00 opiekunowie wraz z uczniami zakwaterowali się i wkrótce udali na ognisko, a następnie na odpoczynek.

Drugi dzień  wycieczkowicze rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego, a  następnie wszyscy wyruszyli na Stare Miasto.  Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy. Olbrzymie wrażenie wywarł Zamek Królewski.  Uczniowie zobaczyli cenne eksponaty, m.in. insygnia i trony królewskie czy obrazy słynnych malarzy. Następnym punktem programu był spacer po Parku Łazienek Królewskich. Spacerując alejkami po ogrodach, uczniowie dotarli pod  pomnik Fryderyka Chopina. Do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Ostatnią atrakcją był PGE Narodowy, który zachwycił przede wszystkim chłopców. Podróż powrotna rozpoczęła się o godz. 20.00. Uczniowie pod opieką wychowawców wrócili do Sieniawy o godz. 3.15.

Wycieczka do Warszawy była bardzo ciekawa i interesująca, dostarczyła uczniom wielu wrażeń, była piękną, żywą lekcją historii i patriotyzmu. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł się świetnie bawić. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w stolicy.

                                                                              Maja Bałuszyńska