Wspólne kolędowanie

13 stycznia w Domu Ludowym w Sieniawie odbyło się „kolędowanie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Sieniawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Sieniawie oraz Szkołę Podstawową w Sieniawie. Impreza zgromadziła liczne grono mieszkańców Sieniawy i okolicznych wsi.
W większości polskich rodzin Boże Narodzenie jest najważniejszym świętem w roku. Część zwyczajów świątecznych i wigilijnych pozostała niezmienna od stuleci, niektóre jednak odchodzą w zapomnienie. Warto jednak je znać i pamiętać o nich, gdyż są częścią naszej kultury. Na początku mogliśmy więc obejrzeć niezwykle interesujące przedstawienie „Staropolska Wigilia”, ukazujące tradycje i zwyczaje związane z tym dniem. W inscenizacji, do której scenariusz napisała pani Janina Bolanowska, wystąpili: Helena Wacławska, Maria Kurc, Bogusław Bolanowski z synem Adrianem, Mieczysław i Zofia Konik oraz ich wnuczka Maja, Kamila Jaślar.
Następnie zaprezentowane zostały Jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie. Piękny montaż słowno – muzyczny ukazywał m.in. daremne poszukiwania przez Świętą Rodzinę współczucia oraz pomocy u mieszkańców Betlejem, przybycie pastuszków oraz Trzech Mędrców składających hołd Nowonarodzonemu. Całość uatrakcyjniły kolędy, a dodatkowy atut stanowiły piękne kostiumy.
Później wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży. Zaprezentowali się laureaci licznych konkursów wokalnych: Maria Jarosz, Milena Wacławska, Aleksandra Jaślar, a także Julia Banaś. Prawdziwy zachwyt wzbudziły nasze młodziutkie aniołki: Julia Walus, Laura Janowska, Oliwia Rodzinka, Milena Miś, Zuzanna Walus. Do kolędowania chętnie przyłączyli się widzowie.
Po części artystycznej goście zaproszeni zostali na poczęstunek. Całość upłynęła w niezwykle życzliwej, świątecznej atmosferze.