Świąteczne prace plastyczne

W Szkole Podstawowej w Sieniawie już od wielu lat organizowany jest konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”, nad którym pieczę sprawuje nauczyciel plastyki, pani M. Cypcar. Konkurs pozwala uczniom na rozwijanie wyobraźni, wrażliwości oraz umiejętności artystycznych. Jego celem jest zachęcenie do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.
Konkurs skierowany został do dzieci z klas IV – VI i jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy pokaźna ilość prac eliminacyjnych. Zgłoszone kartki wykonane zostały różnymi technikami; jednak wszystkie odwoływały się do symboliki bożonarodzeniowej ukazując np.: Świętą Rodzinę, Gwiazdę Betlejemską, choinki, bombki, czy renifery. Zachwycały starannością i pomysłowością. Jedne tradycyjne i poważne, inne – nowoczesne, zabawne – wszystkie uznane zostały przez jury za niezwykle piękne. Miejsca na podium należało jednak przyznać. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców konkursu na najpiękniejszą kartkę.
Klasa IV:
– Damian Kilar – I miejsce,
– Dawid Szajna – II miejsce,
– Tomasz Kilar – II miejsce,
– Kamila Jaślar – III miejsce.
Klasa V:
– Julia Nosal – I miejsce,
– Martyna Wacławska – II miejsce,
– Maja Bałuszyńska – III miejsce.
Klasa VI:
– Sławomir Wacławski – I miejsce,
– Aleksandra Moskal – II miejsce,
– Weronika Miś – III miejsce.
Wyróżnieniami nagrodzeni zostali:
– Nina Kuzian,
– Zuzanna Kuzianik,
– Igor Smoleń,
– Emilia Drybała,
– Maria Nowak,
– Aleksandra Wróbel.
W tym miejscu pragniemy również przedstawić wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie” organizowanego już od kilkunastu lat przez Starostwo Powiatowe oraz GOK w Jedliczu. Z ogromną przyjemnością możemy zakomunikować, że bożonarodzeniowa praca plastyczna Sławomira Wacławskiego otrzymała wyróżnienie na etapie gminnym a tym samym nominację do etapu powiatowego. Niestety, z powodu ogromnej liczby nadesłanych prac, Sławkowi ostatecznie nie udało się pokonać konkurencji i zająć miejsca na podium. Mimo wszystko – ogromna brawa!