Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Skończył się sierpień, a wraz z nim swoboda i beztroska wakacyjnych dni. Szkolne mury ponownie wypełniły się gwarem, odgłosem przesuwanych krzeseł, szelestem kartek, alarmującym dźwiękiem dzwonka wzywającego na zajęcia oraz śmiechem dzieci. 2 września uczniowie w całej Polsce rozpoczęli oficjalnie nowy rok szkolny 2019/2020.
W Szkole Podstawowej w Sieniawie już o godzinie ósmej uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się w kościele, by uczestniczyć we Mszy Świętej. Następnie wszyscy przeszli do hali sportowej, gdzie zostali uroczyście powitani przez panią dyrektor Halinę Chmielewską. W szczególnie życzliwych słowach zwróciła się ona do przedszkolaków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Zachęciła również wszystkich do wytrwałej i systematycznej pracy.
W związku z przypadającą na pierwszego września 2019 roku osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej, mogliśmy obejrzeć niezwykle interesującą prezentację multimedialną oraz wysłuchać krótkiego wystąpienia pana Piotra Boczara. W ramach akcji „Przerwany marsz…” przypomniał nam najważniejsze wydarzenia tamtego okresu, zwracając uczniom uwagę, iż ich rówieśnicy, ze względu na działania wojenne, nie mogli podjąć nauki w szkole.
Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy zapoznali ich z planem lekcji na nowy rok szkolny.
Przed nami kolejne dziesięć miesięcy nauki. Zarówno uczniom jak i nauczycielom życzymy wytrwałości, zapału i wielu sukcesów, by każdy mógł być dumny z końcoworocznych wyników