Konkurs „Najpiękniejsza pisanka”

W kwietniu przedszkolaki uczestniczyły w szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza pisanka” zorganizowanym dla dzieci z klas I – III oraz zerówki i oddziału przedszkolnego.
Przedszkolaki otrzymały wycięty szablon jajka, który samodzielnie ozdabiały. Przy wykonaniu pisanki mogły wykazać się inwencją twórczą używając różnych materiałów typu: plastelina, kolorowy papier, cekiny, materiałowe owieczki i kurczaczki...

Więcej...

„O NAGRODĘ PLUSZOWEGO MISIA”

W czwartek 11 kwietnia 2019 r. w Kinie Sokół w Rymanowie odbyła się kolejna edycja Konkursu Talentów Przedszkolnych „O Nagrodę Pluszowego Misia”. Ma on umożliwić najmłodszym dzieciom zaprezentowanie swoich uzdolnień artystycznych i oswoić ich z występami przed szerszą publicznością.
W konkursie uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Ania Walus deklamowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Krótka rozprawa o metodzie”, a Pawełek Michałkowski – wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy...

Więcej...

Spotkanie w ramach akcji „Czytanie dzieciom”

Szkoła Podstawowa w Sieniawie, w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rymanowie, po raz kolejny korzysta z uprzejmości pań bibliotekarek, które odwiedzają dzieci z przedszkola i czytają im bajki.
Co tydzień w środę do przedszkola i zerówki przyjeżdża pani Anna Wychowałek. 13 marca przygotowała niespodziankę. Otóż przyprowadziła ze sobą Kurkę, ukochaną pluszową przytulankę Misi Marysi...

Więcej...

Zabawa choinkowa

31 stycznia w Szkole Podstawowej w Sieniawie zorganizowana została zabawa choinkowa dla uczniów. W godzinach przedpołudniowych do zabawy zaproszone zostały przedszkolaczki oraz dzieci z zerówki, które z tej okazji pojawiły się w szkole przebrane za superbohaterów, złoczyńców, księżniczki i inne baśniowe stwory .
Tańczyły przy popularnych przebojach dla dzieci oraz zabawach muzyczno – ruchowych, np...

Więcej...

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia w sali Domu Ludowego w Sieniawie odbył się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Przedszkolaki, dzieci z oddziału zerowego oraz klas 1 – 3 szkoły podstawowej zaprezentowały piękne programy artystyczne dla swoich dziadków. Szczególny podziw wzbudził występ naszych najmłodszych wykonawców, dla których był to debiut przed tak znakomitą publicznością...

Więcej...

Wigilia

W piątek 21 grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia.
Przy zapalonej świecy dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia. Później zasiadły do wspólnego posiłku. Przedszkolaki z apetytem zajadały pierogi ruskie popijając je barszczem czerwonym. Nie obyło się również bez słodyczy – świąteczne ciasteczka i owocowe soczki urozmaiciły świąteczne dania.
Podczas Wigilii dzieci słuchały pięknych kolęd, co stworzyło wspaniałą, świąteczną atmosferę.

Więcej...

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia był niezwykłym dniem dla dzieci z przedszkola w Szkole Podstawowej w Sieniawie, przybył bowiem do nich Mikołaj w towarzystwie pani Mikołajowej.
Wręczył naszym maluszkom paczuszki wypełnione słodkościami. Mikołaj postanowił w szczególny sposób docenić fakt, że przedszkolaki przez cały ubiegły rok były bardzo grzeczne i zostawił dla nich aż cztery wory z prezentami. Dzieci otrzymały m.in...

Więcej...

Andrzejki

29 listopad w Szkole Podstawowej w Sieniawie upłynął pod znakiem andrzejek.
Przedszkolaki do szkoły przyszły pięknie ubrane i już o ósmej rano udały się do kolorowo przystrojonej sali gimnastycznej. Przez swoje starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zaproszone zostały do uczestnictwa we wróżbach andrzejkowych i licznych zabawach ruchowych. Ponadto mogły potańczyć do znanych dziecięcych przebojów.
Przedszkolaki spędziły kilka godzin na wspaniałej zabawie.

Więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Roczny kalendarz pełen jest niezwykłych świąt, wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia. Obchodzony jest 25 listopada – w rocznicę powstania tej maskotki. I, mimo że pluszowy miś ma już ponad sto lat, nadal pozostaje on ulubioną zabawką wszystkich dzieci.
27 listopada Dzień Pluszowego Misia obchodzony był w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Sieniawie...

Więcej...

Akademia z okazji 11 listopada

9 listopada przedszkolaki zaproszone zostały na akademię z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Mogły obejrzeć występ starszych kolegów, którzy podkreślili doniosłe znaczenie tego wydarzenia; omówili polskie symbole narodowe oraz przybliżyli najważniejsze wydarzenia z naszej historii, prowadzące do upadku kraju i związane z walką o wolność...

Więcej...