Zajęcia teatralne

14 maja w przedszkolu odbyły się niezwykle interesujące zajęcia pod hasłem: „teratr”, przeprowadzone przez panią M. Cypcar. Dzieci zdobyły wiele nowych informacji na temat teatru, a także poznały różnice pomiędzy lalkami jawajskimi, pacynkami, kukiełkami oraz marionetkami. Ponadto wykonały z papieru maski pieska lub kotka, które następnie samodzielnie ozdobiły. Przedszkolakom szczególnie spodobała się zabawa naśladowcza „Jestem aktorem”...

Więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia przedszkolaki zaproszone zostały na wyjątkową uroczystość. W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ich starsi koledzy przygotowali i zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Fakty dziejowe przeplatały się z nastrojowymi wierszami oraz patriotycznymi pieśniami. Młodzi artyści wspaniale oddali entuzjazm i nadzieje panujące wśród Polaków epoki oświecenia.
Za tło służyły biało – czerwone dekoracje, wśród których uwagę zwracał zwłaszcza o...

Więcej...

Powitanie wiosny

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie nie zapomniały o pięknej staropolskiej tradycji, jaką jest topienie marzanny. Dawniej wierzono, że obrzęd ten zapewnia urodzaj, dziś jest dla nas symbolem odejścia zimy.
5 kwietnia dzieci z przedszkola wraz z opiekunami i starszymi kolegami udały się na pierwszy wiosenny spacer. Największą atrakcją wyprawy było utopienie kukły wyróżnionej w szkolnym konkursie na najpiękniejszą marzannę...

Więcej...

Najpiękniejsza pisanka

20W marcu w Szkole Podstawowej w Sieniawie zorganizowany został konkurs „Pisanka Wielkanocna”. Skierowany do najmłodszych uczniów miał na celu pielęgnowanie tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy oraz zachęcenie dzieci do aktywności twórczej.
W konkursie uczestniczyły również dzieci z przedszkola. Wykonane przez nie jajeczka były niezwykle piękne i oryginalne. Nie dziwi więc, że zyskały uznanie jury i zostały nagrodzone:
– Asia Huta – I miejsce,
– Natalka Leśniak – I m...

Więcej...

Zabawy ze smokiem Maćkiem

15 lutego naszych milusińskich z przedszkola w Szkole Podstawowej w Sieniawie odwiedził smok Maciek. Jest to niezwykle sympatyczny bohater bajek dla dzieci. Smok podał łapę każdemu przedszkolakowi i bawił się z nimi. Ponadto, towarzysząca mu pani Ania – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie, przeczytała maluszkom historyjkę pt. „Smok Maciek urządza swój pokój”. Następnie zadawała pytania do tekstu, sprawdzając, czy dzieci uważnie słuchały bajki...

Więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Tradycyjną imprezą organizowaną co roku przez rodziców oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. W tym roku miała ona miejsce 27 stycznia w Domu Ludowym w Sieniawie.
Część artystyczną zaprezentowały najmłodsze dzieci, które przez kilka tygodni przygotowywały się pod okiem swoich wychowawców. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaczki. Recytowały piękne wierszyki, a także zaśpiewały piosenkę o dziadku i utwór pt...

Więcej...

Zabawa choinkowa

25 stycznia był dla naszych maluszków wyjątkowy. Zamiast zwykłych zajęć dla dzieci z przedszkola i zerówki zorganizowana została zabawa choinkowa.
Przedszkolaki przyszły tego dnia przebrane w kolorowe, piękne kostiumy. Mogliśmy podziwiać śliczne księżniczki oraz wróżki, wśród chłopców popularnością cieszył się kostium bohaterskiego spidermana oraz policjanta. Nawet wychowawczyni, pani Ewelina zmieniła wizerunek i specjalnie na tę okazję przemieniła się w kotka.
Prze...

Więcej...

Z wizytą w bibliotece

Mimo że większość przedszkolaków nie potrafi jeszcze czytać, wychowawczyni – pani Ewelina stara się zainteresować ich książkami. A wszystko w myśl zasady: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”.
Tak więc 10 stycznia wybrała się wraz z dziećmi do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka oprowadziła ich po sali. Ponadto pokazała im karty książki, karty czytelników, a także wyjaśniła w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz pożyczać książki...

Więcej...

Wigilia

22 grudnia w przedszkolu odbyła się wigilia klasowa – bardzo uroczyste przedświąteczne spotkanie. Dzieci przyszły do szkoły pięknie ubrane i niezwykle podekscytowane.
Zgodnie z tradycją – na początku wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem płynące prosto z serc życzenia. Następnie zasiedli do stołu, na którym królowały pierożki i barszcz. Po obfitej uczcie przedszkolaki zaproszone zostały do wspólnego kolędowania.
Ten dzień był naprawdę niezwykły i prz...

Więcej...

Dokarmiamy ptaszki

Zima bywa trudnym okresem, zwłaszcza dla zwierząt. Temperatury drastycznie spadają, a ziemię pokrywa gęsta warstwa śniegu, utrudniająca zwierzętom znalezienie jakiegokolwiek pożywienia.
Mimo iż w tym roku zima jest dość łagodna, dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sieniawie postanowiły dokarmiać ptaszki, które swoim pięknym śpiewem umilają nam naukę, zwłaszcza w okresie wiosennym...

Więcej...