Informacja

Procedury i regulaminy obowiązujące w Szkole Podstawowej w Sieniawie od 1 września 2020 roku znajdują się na głównej stronie szkoły. Proszę o zapoznanie ze znajdującymi się tam dokumentami.

Więcej...

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

31.08.2020r.

  • Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:00 w Kościele Parafialnym w Sieniawie;

01.09.2020r.

  • Na godzinę 9:00 do szkoły przychodzą przedszkolaki oraz klasy 0-3. Przed szkołą będą czekać na nich wychowawcy. Rodziców  i dzieci obowiązuje zakrycie ust i nosa.
Więcej...

Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2020/2021

Książki do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Dla czterolatków: Pakiet czterolatka. Kolorowy start (zielone) – Wiesława Żaba – Żabińska.
Dla pięciolatków: Kolorowy start (różowe) – Wiesława Żaba – Żabińska.
Trzylatki nie będą mieć książek

Przybory:

  • grube kredki ołówkowe Bambino 12 kolorów łącznie z kolorem fioletowym (każda kredka podpisana) + temperówka do kredek z pojemnikiem na śmieci,
  • klej w sztyfcie
  • nożyczki,
  • plastelina firmy Astra (ważne aby b...
Więcej...

Ogłoszenie

Ogłoszenie Dyrektora SP w Sieniawie 

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w szkołach kończą się 26 czerwca – w piątek. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne. W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoły nie mogą zorganizować uroczystego zakończenia roku szkolnego dla całej społeczności szkolnej. 

W SP w Sieniawie ustalony został tryb wręczania świadectw szkolnych i nagród dla wyróżnia...

Więcej...

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sieniawie

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sieniawie z dnia 5.05.2020 roku w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Oddziale przedszkolnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej...

„Jem owoce w przedszkolu”

W październiku w przedszkolu rozpoczął się konkurs „Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy”. Celem pierwszej części konkursu, przewidzianej na pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020, było zachęcenie dzieci do jedzenia owoców. W związku z tym przez miesiące: październik, listopad, grudzień i styczeń dzieci przynosiły do przedszkola owoce i zjadały je podczas drugiego śniadania. Otrzymywały za to punkciki, skrupulatnie liczone przez panią wychowawczynię.
Rozstr...

Więcej...

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego, klasy „0” i klasy I na rok szkolny 2020/2021. Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły w godzinach jego pracy (pon.7-15, wtorek 7-11, środa 11-15, piątek 7-11) oraz u nauczycieli przedszkola i klasy”0” – od 03 lutego do 12 marca 2020 roku.
Prosimy o dostarczenie do szkoły skróconego aktu urodzenia dziecka i jego numeru Pesel.

Więcej...

Dzień Seniora

W sobotę 1 lutego w sali Domu Ludowego w Sieniawie odbył się Dzień Babci i Dziadka.
Część artystyczna przygotowana została przez nauczycieli nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Sieniawie. Zaprezentowały się dzieci z przedszkola, oddziału zerowego oraz klas 1 – 3. Przedszkolaki odegrały scenkę, w której wnuczkowie odwiedzają babcię i dziadka w dniu ich święta. Następnie babcia i dziadek tańczyli przy wesołej piosence „Kiedy babcia była mała”...

Więcej...

Zabawa choinkowa

9 stycznia w czwartek dzieci z przedszkola i zerówki uczestniczyły w zabawie choinkowej.
Na tę uroczystość przedszkolaki przyszły przebrane za postacie z bajek, takie jak: Zorro, Elsa z Krainy Lodu, Dzwoneczek, nie zabrakło księżniczek, wróżek, strażaków, zwierzątek, a nawet krakowianki. Najmłodsi wesoło tańczyli przy rytmach skocznej muzyki. Bawili się w różne zabawy: Kaczuszki, Nie chcę cię znać, Dwóm tańczyć się zachciało, Dżungla, Mam chusteczkę haftowaną, Jedzie pociąg...

Więcej...

Jasełka i Wigilia w przedszkolu

Piątek 20 grudnia był dniem pełnym atrakcji dla przedszkolaków. Najpierw zostały zaproszone na Jasełka w wykonaniu starszych kolegów. Wraz z dziećmi z zerówki oraz uczniami klasy pierwszej i drugiej obejrzały pięknie przygotowaną inscenizację. Słuchały również kolęd, które doskonale dopełniały całości przedstawienia. Przejęte występem dzieci wróciły do sali przedszkolnej i zasiadły do wspólnej Wigilii.
Dla niektórych z nich była to pierwsza tego typu impreza w przed...

Więcej...