Pożegnanie uczniów klasy 8 i 3 gimnazjum

Koniec roku szkolnego to czas rozstań, nie tylko tych krótkotrwałych – wakacyjnych; żegnamy bowiem uczniów najstarszej klasy, którzy naukę kontynuować będą w szkołach średnich. W tym roku mury Szkoły Podstawowej w Sieniawie opuszczą aż dwie klasy: uczniowie 3 gimnazjum oraz ósmoklasiści.
17 czerwca nasi absolwenci po raz ostatni zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie podczas specjalnie przygotowanego programu artystycznego pod hasłem „Żeglowanie jest koniecznością”. Pomiędzy wzruszające wiersze wpleciona została humorystyczna przeróbka „Reduty Ordona”. Jak zwykle pięknymi głosami zachwycały: Maria Jarosz i Milena Wacławska, a równie wspaniale zaśpiewała Wiktoria Łącka w towarzystwie Kai Szałankiewicz. Absolwenci podziękowali również dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom za naukę, wychowanie i opiekę. Na koniec pożegnali poszczególnych nauczycieli obdarowując ich kwiatami.
Zdarzyło się, że głos załamał się naszym młodym artystom, ale trudno się dziwić – łezka wzruszenia zakręciła się w oku również wielu pedagogom, a zwłaszcza paniom wychowawczyniom: L. Hucie oraz R. Kilar.
Do opuszczających nas uczniów w ciepłych słowach zwróciła się pani dyrektor Halina Chmielewska. Życzyła im wszystkiego dobrego, by zawsze pozostawali sobą i nie zapominali o swych korzeniach oraz przyjaciołach.
Starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy 7, wręczając im pamiątkowe dyplomy i czapeczki absolwentów. Była to niezwykle miła niespodzianka.
Z pewnością będzie nam brakować uczniów, których dziś żegnamy. Mamy nadzieję, że i oni z nostalgią pomyślą czasem o latach spędzonych w Szkole Podstawowej w Sieniawie. Życzymy im sukcesów na dalszym etapie edukacji, by morze, po którym przyjdzie im teraz żeglować, było zawsze przyjazne i spokojne.

« 1 z 4 »