Ortograficzna corrida

Istotnym zadaniem szkoły jest wykształcenie u uczniów umiejętności poprawnego wypowiadania się. Ważne, by młodzi ludzie znali zasady obowiązujące w języku i ich przestrzegali, dotyczy to również reguł ortograficznych. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Sieniawie odbywa się co roku gminny konkurs „Ortograficzna corrida” skierowany do uczniów klas szóstych.
29 października miała miejsce XVII edycja „Ortograficznej corridy”, w której uczestniczyło piętnastu uczniów z siedmiu szkół z terenu gminy Rymanów. W przeciągu godziny musieli oni rozwiązać test składający się z jedenastu różnorodnych zadań sprawdzających zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie znakomicie, a o zwycięstwie przesądziły minimalne różnice punktowe. Miejsca na podium zdobyli:

 • Emilia Czyż (SP Wróblik Szlachecki),
 • Kamila Oleniacz (SP Fundacja „Elementarz” Głębokie),
 • Zuzanna Wilusz (SP Klimkówka).
  Reprezentujący Szkołę Podstawową w Sieniawie chłopcy również uplasowali się na wysokich pozycjach:
 • Mateusz Giera zajął 4 miejsce,
 • Tomasz Kilar – miejsce 6.
  Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył uczestnikom Zastępca Burmistrza Gminy Rymanów pan Grzegorz Wołczański oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie pani Halina Chmielewska. Pogratulowali również dzieciom doskonałej znajomości reguł ortograficznych oraz podkreślili jak istotne jest ich przestrzeganie.
  Ogromne uznanie oraz wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z „bykami” i odnieśli zwycięstwo.