Niezwykły dzień pierwszoklasistów i zerówkowiczów

5 czerwca upłynął uczniom z klasy I i oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie pod znakiem atrakcji.
Z samego rana dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami przy Domu Ludowym w Sieniawie. Najpierw udały się na lekcję biblioteczną. Pani Anna Wychowałek oprowadziła ich po bibliotece i wyjaśniła czym są katalogi, jak wygląda proces wypożyczania książki oraz jak mogą zapisać się do biblioteki. Pod kierunkiem pani Ani dzieci wykonały również przepiękne kwiaty z papieru.
Następnym punktem tego niezwykłego dnia było spotkanie ze strażakami. Uczniowie zwiedzili remizę, podziwiali stroje strażackie, zarówno te wykorzystywane podczas akcji, jak i mundury galowe. Obejrzeli pokaz slajdów dotyczący zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w czasie zagrożenia. Niezwykle interesująca okazała się lekcja udzielania pierwszej pomocy. Przed remizą odbył się pokaz umiejętności strażackich. Dzieci z zachwytem oglądały sprzęt oraz samochód strażacki i każdy mógł w nim przez chwilę posiedzieć.
Na zakończenie pierwszoklasiści i zerówkowicze bawili się na placu zabaw znajdującym się przy Domu Ludowym w Sieniawie i zjedli pyszne kiełbaski z grilla.
Był to z pewnością dzień pełen wrażeń.