Mikołajki

Grudzień to niezwykły miesiąc, pełen tajemnic, niespodzianek, magicznych chwil. Już niedługo spadnie śnieg, a okryta białym, lekkim puchem ziemia zachwyci nas ponownie swym pięknem i delikatnością. W perspektywie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy odczuwamy radość i ekscytację. Dodatkowo uczucia te, zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci, potęgują Mikołajki.
W tym roku nieco później, ponieważ dopiero 7 grudnia, w Szkole Podstawowej w Sieniawie pojawił się Święty Mikołaj. Dzieci szybko wybaczyły mu spóźnienie usprawiedliwione licznymi obowiązkami. Święty odwiedził poszczególne klasy, wręczając uczniom słodkie prezenty. Z każdym zamienił kilka życzliwych słów, nie szczędząc przy tym pochwał za dobre zachowanie i zachęcając młodzież do nauki. Ponadto obdarował oddział zerowy nowymi zabawkami, z których będą mogły korzystać wszystkie uczęszczające tam dzieci.
Nasi uczniowie z żalem pożegnali niezwykle sympatycznego i tryskającego poczuciem humoru gościa. Mikołaj po zapewnieniu, że pojawi się w przyszłym roku, odleciał swymi saniami, a w powietrzu jeszcze długo rozbrzmiewał dźwięk dzwoneczków przypiętych do uprzęży reniferów.

« 1 z 5 »