Konkurs Literacki

7 lutego w ZSP w Posadzie Górnej odbył się XVI Konkurs Literacki „Śladami polskich pisarzy i poetów”. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „W kręgu twórczości Doroty Terakowskiej”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań polską literaturą. Tematyka wykracza poza program nauczania; uczestnicy zobowiązani byli do poznania biografii Doroty Terakowskiej oraz czterech wskazanych powieści.
Do konkursu zgłosiły się również trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie: Emilia Drybała, Zofia Kosiarska i Kaja Szałankiewicz. Wraz z innymi uczestnikami musiały rozwiązać test składający się z siedemdziesięciu pytań. Dziewczęta włożyły dużo pracy w przygotowania i wykazały się ogromną wiedzą, choć nie udało im się zdobyć miejsca na podium.
Podczas konkursu panowała niezwykle miła atmosfera. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez Zastępcę Burmistrza Gminy Rymanów pana Grzegorza Wołczańskiego oraz Dyrektora ZSP w Posadzie Górnej pana Piotra Ciska.