Jasełka

Boże Narodzenie to czas radości i pogody ducha, gdy szczęściem przepełniającym nasze serca chcemy podzielić się z najbliższymi. W te dni świąteczne ożywają pachnące siankiem, piernikiem i grzybami wspomnienia lat dziecinnych. Wspomnienia pobrzmiewające dźwiękiem kolęd oraz skrzypiącym pod butami śniegiem. Wspomnienia, w których szopka zdobiąca kościół zachwycała swym urokiem, choinka przyzywała kolorami, a pierwsza gwiazdka na wigilijnym niebie wypatrywana była z prawdziwym utęsknieniem.
Już za kilka dni po raz kolejny obchodzić będziemy Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym w Szkole Podstawowej w Sieniawie zaprezentowane zostały jasełka przygotowane przez panie: M. Gomułkę – Wojtoń oraz S. Florek. Przedstawienie pod hasłem „POWITAJMY MALEŃKIEGO” odegrali uczniowie klasy 5, których wspierała Ewa Sitek oraz Emilka Hędrzak (kl. II). Mogliśmy zobaczyć urodzonego w betlejemskiej stajence Jezuska, powitanego przez anioły. Z darami przybyli również pastuszkowie oraz Trzej Królowie, uznający Dzieciątko za jedynego, prawdziwego władcę. Na końcu swe serduszka złożyły u stóp Jezusa dzieci.
Przedstawienie uatrakcyjniły liczne kolędy i mniej znane pastorałki w prawdziwie profesjonalnym wykonaniu uczniów. Wspaniałe kostiumy, a także dekoracje, na które składał się obraz Betlejem, anioły oraz zwierzęta obecne w stajence, dodatkowo podnosiły wartość artystyczna jasełek.
Piękna, wzruszająca historia, mimo iż przez wszystkich doskonale znana, po raz kolejny poruszyła nasze serca. W szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim pogodnych, radosnych, rodzinnych świąt, podczas których to Jezus będzie na pierwszym miejscu i które niezapomnianą kartą zapiszą się w naszych wspomnieniach.

« 1 z 2 »