Dzień Seniora

Wśród różnych świąt, na stałe zapisanych na kartach naszego kalendarza, z pewnością do najpiękniejszych należą Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Któż z nas nie pamięta wspaniałego smaku babcinych pierożków, czy szarlotki? Kto z rozrzewnieniem nie wspomni opowieści snutych przez dziadka, wspólnych godzin spędzonych na majsterkowaniu? 21 i 22 stycznia uświadamiamy sobie, jak wiele znaczą dla nas dziadkowie. To znakomita okazja, by podziękować im za miłość, troskę i pomoc.
Szkoła Podstawowa w Sieniawie już od wielu lat przygotowuje wraz z rodzicami specjalną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku odbyła się ona 27 stycznia w Domu Ludowym w Sieniawie.
Na początku seniorzy powitani zostali przez panią dyrektor Halinę Chmielewską, która życzyła im szczęścia i dużo zdrowia. Następnie odbyła się część artystyczna. Najmłodsze dzieci zaprezentowały program przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców. Najpierw wystąpiły przedszkolaki, a następnie uczniowie z klas 0 – III. Dzieci wierszem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za codzienną obecność i opiekę. Przedstawienie zawierało elementy humorystyczne, ale nie obyło się też bez momentów wzruszających i pobudzających do refleksji. Dzieci mimo tremy z dużym wdziękiem i zaangażowaniem odegrały swoje role – chciały, by dziadkowie oraz obecni na sali rodzice i nauczyciele byli z nich dumni. Na zakończenie wręczyły babciom i dziadkom serduszkowe laurki z pięknymi życzeniami.
Dzieciom za uroczy występ podziękowali specjalnie zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Gminy Rymanów pan Jan Materniak, Sołtys Sieniawy pan Dariusz Bek oraz pani Anna Godzik, obdarowując je owocami i cukierkami. Następnie wszyscy zasiedli do pysznego poczęstunku, na który składał się ciepły obiad, barszcz i pierogi, sałatki oraz liczne słodkości. W tym miejscu pragniemy złożyć gorące podziękowania rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Wyrazy wdzięczności należą się również sponsorom: pani Marceli Wacławskiej oraz panu Markowi Mikoszowi.
Dziadkowie udowodnili, że mimo wieku potrafią doskonale się bawić. Tańce przy muzyce didżeja trwały do późnych godzin nocnych.
Należy również wspomnieć, że kilka dni wcześniej seniorzy uhonorowani zostali przez wnuków w szkole filialnej w Wisłoczku. Babcie i dziadkowie z Puław i Wisłoczka wzięli udział w zorganizowanym tam spotkaniu, podziwiając piękną akademię przygotowaną przez uczniów i ich wychowawczynie. Złożono im życzenia i podziękowania za miłość, codzienny trud, a także obdarowano drobnymi upominkami.

« 2 z 3 »