Dzień Matki

24 maja w hali sportowej odbyła się wyjątkowa uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Mamy przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Zebranych gości serdecznie powitała pani dyrektor Halina Chmielewska, która złożyła mamom najlepsze życzenia. Następnie mogliśmy podziwiać program artystyczny w wykonaniu najmłodszych dzieci. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaki, które z ogromnym przejęciem deklamowały wiersze o mamach i śpiewały piosenkę „Powiedziała mi to lala”. Szczególny aplauz wywołał taniec dzieci przy piosence „Żabie sekrety”. Równie wspaniały występ dały dzieci z oddziału zerowego, które zachwyciły zwłaszcza inscenizacją „Dzień Matki”. Wśród deklamowanych utworów nie zabrakło piosenki o tacie w wykonaniu uczennicy klasy I. Starsze dzieci także wykonały wiersze i piosenki skierowane do mam, a dodatkową atrakcję stanowiła inscenizacja „Portret mamy”, podczas której młodzi malarze z klasy III przedstawiali podobizny mam wystawione jako element dekoracji.
Uczniowie każdej klasy obdarowali mamy własnoręcznie wykonanymi upominkami: przedszkolaki i klasa II – wachlarzami ozdobionymi kolorowymi kwiatami, klasa I – papierowymi kwiatami, a klasa III – serduszkami. Natomiast uczniowie z zerówki wręczyli mamom kupony na specjalne okazje.
Po części artystycznej goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

« 1 z 3 »