Dzień Języków Obcych w „Szczepaniku”

7 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyła się piąta edycja Dnia Języków Obcych, zorganizowanego przy współudziale Zakładu Filologii Angielskiej PWSZ w Krośnie. Głównym celem imprezy jest zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych.
Bogaty i różnorodny program obejmował prezentacje multimedialne, wystawy, występy artystyczne, konkursy, gry językowe dla uczniów. Nie dziwi więc, że do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się blisko sześciuset uczniów, również młodzież z klasy 8 i 3 gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie. Podzieleni na grupy uczniowie wzięli udział w trzech różnych zajęciach. Prowadzone przez nauczycieli „Szczepanika”, studentów PWSZ w Krośnie i Native Speakera odbywały się w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i łacińskim. Imprezę zakończył pokaz pierwszej pomocy i koncert piosenek. Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Atrakcyjna forma imprezy, ciekawe zajęcia, miła atmosfera sprawiły, że uczestnicy Dnia Języków Obcych w „Szczepaniku” nie tylko wiele się nauczyli, ale też doskonale bawili.