„Aleją gwiazd”

W dniach od 23 do 26 października odbył się XXVII Konkurs Piosenki „Aleją gwiazd”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań, a także umożliwienie prezentacji umiejętności artystycznych młodych wokalistów. Uczestnicy wykonywali dwie piosenki, z których jedna obowiązkowo miała pochodzić z repertuaru Sylwii Grzeszczak, Zbigniewa Wodeckiego lub zespołu Maanam.
Podkreślić należy, że poziom wszystkich prezentacji był niezwykle wysoki. Dlatego też surowe jury przy ocenie poszczególnych wystąpień brało pod uwagę wiele kryteriów: umiejętności wokalne, dobór repertuaru, interpretacje piosenek oraz opracowanie artystyczne.
W konkursie zabraknąć nie mogło uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, przygotowujących się pod kierunkiem nauczycielki muzyki pani J. Konderli – Oziminy. Z prawdziwą dumą i przyjemnością możemy powiadomić, że spisali się doskonale, zyskując uznanie zarówno jury, jak i publiczności. Reprezentująca grupę A Ewa Sitek zdobyła wyróżnienie specjalne. W grupie wiekowej B podziwiać mogliśmy Kamilę Jaślar – zdobywczynię III miejsca. Natomiast w grupie C Milena Wacławska zajęła miejsce II, a Maria Jarosz – I.
Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym wokalistom i życzymy podobnych sukcesów w przyszłości.