Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopad to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu polskiej historii, tego dnia bowiem Polska odzyskała niepodległość. W tym roku przypada stuletnia rocznica tego wydarzenia, obchodzona niezwykle uroczyście w całym kraju.
O tak ważnym święcie nie zapomnieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, którzy 9 listopada zaprezentowali akademię przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: P. Boczara oraz M. Gomułki – Wojtoń. Całość rozpoczęło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z polskiej historii, pokazali jak wielkie pragnienie wolności tkwiło w naszych rodakach i omówili polskie symbole narodowe. Przedstawienie uatrakcyjniły piękne pieśni oraz prezentacje multimedialne.
Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Wolność w bieli i czerwieni”. I miejsce zajęła Maja Bałuszyńska, II – Emilia Hędrzak, a III – Nikola Janowska oraz Tomasz Kilar. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczone im przez panią dyrektor Halinę Chmielewską.
Z pewnością dzięki wspaniałemu występowi uczniów na nowo odkryliśmy znaczenie 11 listopada i uświadomiliśmy sobie jak ważną wartością jest wolność.